Prvý sneh už v októbri

Po veľmi horúcom lete medzi ľuďmi kolovali dohady, ako bude vyzerať zima. To, že bude sneh padať už v prvej polovici októbra, však zrejme nečakal nik. Mnohým obyvateľom Liptovského Mikuláša skorá biela prikrývka spôsobuje vrásky

Aj napriek tomu, že Liptovský Mikuláš leží medzi horami, zrejme nik nečakal, že Perinbaba prvýkrát zaúraduje už v októbri. Obyvateľov Mikuláša a okolia ráno čakalo biele prekvapenie. Väčšina z nich sa však bielej nádielke nepotešila.

S prvým snehom sa môžu vyskytnúť aj problémy na cestách. Meteorológovia varujú, že v okrese Liptovský Mikuláš sa v polohách nad 500 metrov očakáva miestami aj tvorba snehových jazykov a závejov, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity.

Od 4:30 hod do desiatej hodiny dopoludnia preto v okrese Liptovský Mikuláš vydali aj výstrahu pred snehovými jazykmi a závejmi. “Výskyt snehových jazykov a závejov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza sa na stránke SHMÚ.